Strona główna

Z Shaiya Poland Wiki

33428384.jpg
19156824.jpg
  ShaiyaShaiya jest darmową grą 3D z gatunku MMORPG (Massive Multiplayer Online Role Playing Game) wydaną przez Aeria Games and Entertainment. W świecie Shaiya zmierzysz się z mitycznymi potworami, dołączysz do potężnych gildii oraz staniesz twarzą w twarz z innymi graczami w krwawych pojedynkach i epickich bitwach aby zdobyć uznanie swojej Boginii i chwałę zwycięscy.


Poznaj świat Shaiya

96640283.jpg

U zarania dziejów, gdy nad światem panowała jedynie ciemność, z innej czasoprzestrzeni zwanej Etainem przybyła Bogini z misją stworzenia świata Shaiya. Świata, w którym panowałaby harmonia i dobrobyt. Każde życie miało swój początek w rękach Bogini z Etain. Najpierw stworzyła rasę Smoków, później Nordeńczyków i Dumianów. Nordeńczycy przyszli na świat zdeformowani i posiadali liczne niepożądane cechy. Bogini musiała przyznać się do niepowodzenia i strąciła ich do podziemi by pogrążyli się w zapomnieniu. Z upływem czasu Dumianie urośli w siłę. Bogini dała im inteligencję i wiedzę nie zdając sobie sprawy, że takie błogosławieństwo da podstawę ambicjom, zwątpieniu i rosnącemu braku poszanowania, a w końcu odmówienia jej posłuszeństwa. Ostatecznie Dumianie podnieśli bunt i rozpoczęli wojnę, która trwała 7 długich lat, znacznie osłabiając moc Bogini. Wykorzystując jej słabość Dumianie zadali jej ostateczny cios i Bogini zginęła od śmiercionośnego ostrza. Gdy dokonała żywota jej sponiewierana dusza rozdarła się na pół. Po jej śmierci świat zachwiał się w posadach i zapadł mrok. Wszelkie żywe istoty z Shaiya pochłonęła ziemia, tak jakby kraina chciała zmyć z siebie jakikolwiek ślad po grzechach popełnionych przez swych mieszkańców. Pozostali przy życiu Dumianie podzielili się na dwie odrębne rasy: Elfów i Vailów. Niedługo potem pojawili się ludzie, którzy wraz z Elfami utworzyli Sojusz Światła, a z ciemności na nowo wyłoniła się rasa Nordeńczyków, która z Vail'ami połączyła siły w Unii Furii. Od tego czasu obie frakcje toczą zaciętą wojnę o panowanie nad Teos oraz prowadzą nieustanną walkę z legionami potworów zamieszkującymi całą krainę.


Podstawy Gry

96640283.jpg

W tym dziale dowiesz się jak rozpocząć swoja przygode z Shaiyą. Znajdziesz wiele ciekawych artykułów które pomogą Ci zapoznać się z grą oraz postawić swoje pierwsze kroki w pięknej krainie Teos :)


Przedmioty

96640283.jpg

Znajdziesz tutaj artykuły mówiące o uzbrojeniu oraz rzeczach które warto zostawić a których możemy się od razu pozbyć.

19156824.jpg
Lapizja
19156824.jpg
Bronie
19156824.jpg
Zwoje


Świat Gry

96640283.jpg

To właśnie tutaj znajdziesz wiele odpowiedzi na nurtujące pytania! Dowiesz się miedzy innymi o zadaniach, bossach jak i również NPC.


PvP

96640283.jpg

Nie wiesz jakimi zasadami rządzi się pvp? A może chcesz się dowiedzieć czegoś więcej? Ten dział jest stworzony z myślą o Tobie!

19156824.jpg
Zasady
19156824.jpg
Rangi


Wieści i Społeczność

96640283.jpg

Znajdziesz tutaj wiele ciekawych artykułów na temat nowośći, wydarzeń oraz eventów w świecie Shaiya.


Wsparcie

96640283.jpg

Jeżeli potrzebujesz pomocy lub znalazłeś błędy w grze zajrzyj tu!


Sklep Aeria

96640283.jpg

To właśnie tutaj dowiesz się jak nabyć AP oraz o najnowszych promocjach w sklepie.