Autor Wiadomość

Kubab

Rank 3
Kubab
Dołączył
06 Maj 2010
Posty
528
Skąd
Przemysl Poland
WysłanyPon Wrz 27, 2010 9:39 pm

SHAIYA PORADNIK

na prośbę GM_Inana
Poniższy poradnik zawiera podstawowe informacje z którymi każdy nowy gracz powinien się zapoznać przed rozpoczęciem gry.

SPIS TREŚCI:

1. Tryby gry.
2. Rasy i klasy
3. Stat pointy
4. Buildy postaci
5. Sprzęt i jego ulepszanie
6. System party
7. PvP
8. Guild system
9. Moby
10. Otwieranie sklepu
11. Pozostale sprawy, o których warto wiedzieć

1.Tryby gry

W Shaiya są 4 tryby gry, 2 dostępne od początku rozgrywki:

a) Easy mode (EM) -w tym trybie co level dostajemy 5 stat pointów i 3 skill pointy. W trybie tym nie mamy dostępu do special skilli. Nie można używać broni i zbroi lepszej od Dread. Maksymalny level jaki możemy osiągnąć to lvl 30. Pomimo tego, że za zabijanie potworów dostajemy podwójny exp gra na w tym trybie się nie oplaca, ponieważ postacie w nim stworzone są bardzo slabe a dojście do 30 poziomu nic nie daje i nie można ani zalożyć, ani wstąpić do żadnej gildii.
b) Normal mode (NM) - liczba otrzymywanych stat i skill pointów jest taka sama jak w easy mode. W trybie tym mamy dostęp do większej liczby skili. Nie można używać broni i zbroi lepszej od Dread. Wbicie 40 lvl pozwala nam odblokować Hard mode. Zaleca się, aby każdy nowy gracz zaczynal od tego wlaśnie trybu gry.
c) Hard Mode (HM) - tu co lvl otrzymujemy 7 stat pointów i 4 skill pointy. Aby wbić lvl w hard mode potrzeba więcej expa niz w normal mode. Nie można używać broni i zbroi lepszej od Dread. Mamy tu dostęp do wiekszej liczby skilli. Po wbiciu 40 lvl mozemy odblokowac Ultimate mode.
d) Ultimate mode (UM) - otrzymujemy 9 stat pointów i 5 skill pointów co lvl. Mamy dostęp do wszystkich skilli i wyposażenia w grze. Aby wbić lvl potrzeba więcej expa niż w HM. Jeżeli nasza postać zginie i nie zostanie wskrzeszona w ciągu 3 minut zostaje permamentnie usunięta. Aby temu zapobiec należy używać Resurection Runes i Continues Resurection Runes. Są 2 sposoby, aby je nabyć. Za prawdziwą kase ze sklepu na glównej stronie gry lub in-game item mal lub w grze od inych graczy za zloto. Nie są to jednak rzeczy tanie tak więc utrzymanie postaci na Ultimate Mode jest dość drogie. Możemy zostać wskrzeszeni także przez Priesta lub Oracle posiadjących skill ressurection na drugim poziomie.

Maksymalny lvl jaki mozemy osiągnąć w grze to lvl 60 (z wyjątkiem Easy Mode, gdzie maks wynosi 30)
Tryby gry, które odblokujemy są dostępne tylko na tym koncie i na tym serwerze na którym gramy. Nawet gdy skasujemy wszystkie postacie na danym koncie i zmienimy strone konfliktu odblokowane tryby gry pozostają.

2. Rasy i klasy.

W grze mamy 2 strony konfliktu: Alliance of Light (AoL) i Union of Fury (UoF). Każda ze stron konfliktu ma 2 rasy. Dla AoL są to ludzie i elfy, dla Uof vail (powiedzmy, że mroczne elfy) i nordiens.

Klasy postaci:
- ludzie: Fighter, Defender, Priest
- elfy: Mag, Ranger, Archer
- vail: Pagan, Assasin, Oracle
- nordien: Warrior, Guardian, Hunter

Krótki opis kals:
- fighter/warrior: czyli typowy wojownik. Bardzo dobry atak, niezla obrona. Zdecydowanie najatwiejsza klasa do gry dla nowych graczy. Nadaje się zarówno do gry solo jak i w party (z innymi graczami).
Fighter może używać dwuręcznych mieczy, podwójnych mieczy, miecza i tarczy, cięzkiej broni jednoręcznej i tarczy i wlóczni. Warrior używa dwuręcznych toporów, podwójnych toporów, topora i tarczy. cięzkiej broni jednoręcznej i tarczy i wlóczni
- mag/pagan: czyli czarodziej. bardzo dobry atak, slabiutka obrona. Ciężko gra się solo, zalecana gra w party.
Bronie używane przez te kalsy to sztylety i kostury.
- defender/guardian: niesamowita obrona, mizerny atak. Klasy zależne od party, gra solo jest wręcz nie możliwa (no chyba, że jako battel def/guard, którego dla niedoświadczonych graczy nie polecam). Zadaniem tych postaci jest ściąganie na siebie potworów podczas gdy inni je zabijają.
Defender używa: miecza i tarczy, cięzkiej broni jednoręcznej (maczugi, mloty bojowe) i tarczy, dwuręcznych ciężkich broni oraz dwuręcznych mieczy. Guardian: tasak i tarcza, ciężka broń jednoręczna i tarcza, ciężka broń dwuręczna, dwuręczny tasak.
- priest/oracle: uzdrowiciele. Średni atak, średnia obrona, kalsy również przeznaczone do gry w party (lub solo jako battle priest/oracle, ale tak samo jak w przypadku battle defa/guarda raczej nie dla nowicjuszy).
Używają tej samej broni co magowie.
- archer/hunter: kalsy postaci walczącących na dystans. Dobry atak, średnia obrona. Przeznaczone do gry solo. Gdy walczą z wrogiem w zwarciu sila ich ataku spada o polowę. Na początku ciężkie do levelowania.
Archer: luk lub kusza. Hunter: luk lub oszczep.
- ranger/assain: skrytobójca. Dobry atak, średnia obrona. Do gry solo. Ranger i assasin używają: reverse swords (odwrucone miecze), Knuckles (kastety z metalowymi pazurami) oraz sztyletów.

!!!!!!!!! hunter może również używać podwójnych toporów a archer jednoręcznych mieczy ale nie mają żadnych pożytecznych skilli do tych broni !!!!!!!!!!!

3.Stat pointy.

Mamy 6 rodzajów:
- str - zwiększa atak (+1 atak z dystansu i 1.3 w zwarciu)
- int - zwiększa magiczny atak (+1.3 dla ataków magicznych)
- dex - zwiększa celnosc i liczbe uników (niestety nie wiadomo o ile, pewne jest, że daje 0.2 do ataku)
- rec - zwieksza obrone i liczbe punktów życia (+1 do obrony, +5 punktów życia)
- wis - zwiększa obrone przeciw magii i liczbe punktów many oraz celność ataków magicznych(+1 obrona przed magią, +5 do many, +0.2 atak magiczny)
- luc - zwiększa obrażenia krytyczne i obrone przed nimi oraz +0.33 dla ataku z dystasu

Każda klasa oprócz stat pointów które rozdzielamy sami co lvl dostaje automatycznie 1 stat point:
- Fighter/Warrior - str
- Defender/Guardian- rec
- Mag/Pagan - int
- Priest/Oracle - wis
- Archer/Hunter - luc
-Ranger/Assasni - dex

4. Buildy postaci:

- Defender/Guardian - wsystkie stat pointy dajemy w rec: HM 5rec co level, HM 7 rec co lvl
- Warrior/Fighter - NM 3str/2dex lub 3str/1dex/1rec, HM 5sre/2dex lub 4str/2dex/1rec
- Mag/Pagan - NM 4int/1wis lub 5int, HM 6int/1wis lub 7int
- Priest/Oracle - 5wis, HM 7wis (sluży tylko do leczenia innych, bez party bardzo trudny do levelowania)
- Archer/Hunter - NM 3str/2dex, HM 5str/2dex lub 7luc (bardzo trudny do levelowania)
- Ranger/Assasin - NM 3str/2dex, HM 5str/2dex

W UM mamy wystarczająco dużo stat pointów, więc można troche poeksperymentować z buildami.

Wyżej podane buildy są najbardziej podstawowe, możliwości jest o wiele więcej, a to niektóre z nich (zalecane dla bardziej doświadczonych graczy):

Guardian/Defender tzw. battle guard/def:
HM 5str/2dex - postac taka w odróżnieniu od normalnego defendera/guardiana przeznaczona jest do gry solo. Dość powoli się expi ale świetnie sprawdza sie na wysokich lvlach w PvP.

Rec Pagan/Mage.
HM 7rec, 5rec/2int, 6rec/1int - przeznaczony do gry solo i party, szybki exp, slaby atak

Rec Oracle/Priest
HM 7rec, 6rec/1wis, 5rec/2wis - tak samo jak w przypadku rec Pagan/Mage

Battle Oracle/Priest
HM 7 int - wiele osób uważa, że battle oracle/priest jest lepszy niż int Mage/Pagan. Dobry do solo i party, ale przez to, że nie dajemy stat pointów w wis bardzo slabo leczy.

5. Sprzęt i jego ulepszanie

Ulepszanie broni i zbroi odbywa się za pomocą specjalnych kamieni (Lapis). Lapisy występują w różnych odmianach:
- lapisy zwiękaszające jeden stat, czyli np. str. Występują na levelach od 1-7 (6 i 7 prawie niespotykane w grze). Im wyższy lvl lapisa tym więcej dodaje statów i tym trudniej go polączyć z bronią lub zbroją.
- zwiększające dwa staty (dual lapis), np. str i punkty życia
- accesory lapis, czyli lapisy używane do ulepszania pierścieni i branzolet
- helmet lapis - do ulepszania hemlów
- elemental lapis - lapisy dodające elemet (ogień, ziemia, wiatr lub woda) do broni i zbroi
- special lapis - lapisy doadające specjalne walściwości broni, lub zwiękaszające prędkość ataku lub poruszania się

Lapisy lączymy udając się do kowala (blacksmith). Za polączenie placimy niewielką ilość zlota. Lapsiy nie zawsze udaje się polączyć. Gdy lączenia się nie uda tracimy trochę zolota, lapis i w wypadku niektórych lapisów broń lub zbroje. Lapisy, które zawsze niszczą sprzęt przy nieudanej próbie lączenia to: lapisy lvl6 i lvl 7, accesory lapis.

Lapisy wypadają z potworów na mapach przeznaczonych do PvP i z niektórych bosów z wyjątkiem lapisów lvl 5, które wypadają z lochów na 3 mapie (Cave of Stigma - AoL, Aurizen Ruin - Uof) ale poniżej 54-55 lvla radze się tam nie wybierać.

Drugi sposób na ulepszanie broni i zbroi to lapisia. Lapisa jest to przedmiaot dodający dodatkowe parametry do broni lub dodatkowe waściwości obronne do zbroi. Ulepszanie równierz odbywa się u blacksmitha, ale nie u każdego, należy udać się do Vault (portal znajduje się w Iris i Apu). Jedyną różnicą jes to, że lapisie możemy lączyć z każdym rodzajem ekwipunku. Aby polaczyc lapisie z naszym sprzętem oprócz samej lapisi potrzebujemy tzw. enchanting materials. Jaki enchatning material potrzebny jest do danego sprzętu napisane jest w opisie każdego przedmiot. Im większą ilość enchanting materials użyjemy tym większa szansa na ulepszenie. Enchanting materials wypadają ze wszystkich mobów w grze. Lapisi są 2 rodzaje: jedne wypadają z mobów w grze ale mogą zniszczyć sprzęt przy nieudanym polączeniu, drugie możemy kupić za prawdziwe pieniądze ze sklepu z glównej strony Shaiya i te nie niszczą sprzętu przy nieudanej próbie polaczenia.

Broń i zboroja występuje w 6 odmianach:
- zwykla - nie można jej ulepszać
- Noble - z 1 miejscem na lapis
- Worship - z 2 miejscami na lapis
- Heroic - z 3 miejscami na lapis
- Dread - z 4 miejscami na lapis
- Legend- z 5 miejscami na lapis, można używać tylko na HM i UM
- Godess - z 6 miejscami na lapis, można używać tylko na UM

Bronie i zbroje z miejscami na lapis wypadają z potworów w lochach (dungeons) i z bosów.

6. System party

System party pozwala na wspólną grę z innymi. Dzięki temu szybciej i latwiej zbieramy doświadczenie (exp) i awansujemy na wyższe lvle.
Aby zaprosić kogoś do party klikamy na nim prawym przyciskiem myszy a następnie wybieramy opcje 'party'.
W party może byc maksymalnie 7 osób.

Drugi system party to tzw. Raid party, dostępne tylko na mapach do PvP. Aby stworzyć takie party klikamy prawym przyciskiem na innego gracza i wybieramy 'create union'.
Różnica miedzy zwyklym party a raid party jest taka, że w raid może być maksymalnie 30 osób. Party takie posiada dowódce i do dwóch zastępców. Mogą oni wywalać i zapraszać nowych graczy. Zaletą raid party jest duża szybkośc z jaką zbobywamy rangi.

7. PvP

PvP, czyli walka z drugą stroną konfliktu odbywa się na specjalnie do tego przeznaczonych mapach. Niektóre są przeznaczone dla postaci o określonym pozimie: 1-15. 20-30. Pozostale są dostępne dla wszystkich. Za zabijanie przeciwników otrzymujemy rangi, które możemy zamieniać na dodatkowe stat pointy. Aby to zrobić idziemy do ExcellentWarriorManager w Apulune (AoL) lub Iris (UoF).

8. Guild system.

Aby dolaczyć do gildii musimy mieć postać minimum na NM. Aby zalożyć gildie oprócz posiadania postaci na NM trzeba mieć minimum 10lvl, 100.000 zlota i party skadające się z 7 osób. Aby zalożyć gildie należy udać się do GuildMastera. Jest on w Keo i Apulune (AoL) oraz Iris i gliter (UoF)
Jeżeli zlożymy podanie o dolączenie do jakiejś gildi, nizależnie od tego czy nas przyjmie czy nie, nie możemy próbować dolączyć do innej. Po upywie trzech dni możemy próbować dolączyć do innej gildi.

9. Moby

Aby awansować na kolejne lvle trzeba zabijać potwory (moby), które dają expierience points (tzw. exp). W grze spotkacie ich bardzo wiele, a ich nazwy będą w różnych kolorach:

-bialy- znaczy to, że mob ma lvl o wiele niższy niż Ty, daje zero expa, nie oplaca się zabijać
-jasno niebieski- lvl dużo niższy od Twojego, bardzo malo expa, nie oplaca się zabijać
-niebieski- lvl trochę niższy od Twojego, saby exp, na NM można bić, na HM/UM się nie oplaca
-zielony- mniej więcej na Twoim lvlu, calkiem niezly exp, na NM zabijać wlasnie te, idzie szybko i latwo
-żólty- trochę wyższy lvl niż Twój, dobry exp
-pomorańczowy- pare lvli wyżej niż Ty, bardzo dobry exp, dośc mocne
-czerwony- dobrych kilka lvli lepsze niż Ty, bardzo silne
-fioletowy- dużo wyższy lvl od Twojego, rewelacyjny exp, bardzo, bardzo silne
-szary- o wiele wyższy lvl niż TY, jak Cię taki zaatakuje, uciekaj i to szybko, nie oplaca się zabijać nawet w party bo i tak nie dostaniesz expa.

Jeżeli gramy solo polecam zabijać zielone lub żólte, giną szybko więc exp jest szybki. Oczywiście można zabijać silniejsze, ale żeby bylo to oplacalne trzeba mieć dobre wyposażenie i być HM/UM. To samo dotyczy się gry w party im lepsze mamy party tym lepsze moby możemy zabijać równie szybko jak zielone/żólte.

Uwaga!!!! Moby w dungeonach są o wiele silniejsze niż te normalne. Znaczy to, że jeżeli bez problemu zabijasz np. normalne żólte, to z żóltymi z dungeonów możesz mieć problemy.

10. Otwieranie sklepu

Skalep możemy otworzyć w Apulune/Iris (odpowiednio AoL lub UoF). Jeśli otworzysz okno z podrzędnymi umiejętnościami (to w którym są emoty, m.in., domyślnie klawisz "b"), na samym dole, prawa ikona, otwiera sklep.
W cenie używaj tylko cyfr i nie zapominaj że jeśli masz zgrupowane przedmioty (np. eliksiry), wpisujesz cenę za pojedynczy przedmiot, lecz w sklepie pokazana jest jako cena za całą grupę (jest automatycznie mnożona).

Dzięki kikix12

11. Pozostale sprawy, o których warto wiedzieć.

A. W grze występują mounty (zwierzęta na których możemy podróżować). Pierwszy mount możemy kupić gdy osiągniemy 40 lvl i zaplacimy 11 milionów zlota u RideMerchanta w Apulune (AoL) lub Iris (UoF). Można też zrobić questa i dostać go za darmo. Aby bylo wam latwiej z tym questem to powiem tylko żeby nie pozbywać się przedmiotów o nazwie ampo spool i poizon linz.

B. Link do wszystkich map http://forums.aeriagames.com/viewtopic.php?t=80508&sid=7ec8bb3bccb2ea2a46f1408ae23ffbda

C. NIGDY nie atakuj potwora, którego ktoś już atakuje. Nazywa sie to KillStealing (KS) i jest wbrew regulom gry.

D. W grze zawsze możecie porosić o pomoc [GS]a (pomocnicy GMów)

E. Jeżeli twoja postać zablokuje się gdzieś w Noraml Chat wpisz /return lub użyj skil town portal i nie ruszaj się przez 10 sekund, zostaniesz przeteleportowany do najbliższego miasta.

F. Zawsze warto robić misje (questy), dają dodatkowe doświadczenie, zloto, przedmioty i pozwola Ci lepiej zapoznać się z grą


Mam nadzieję, że ten krótki poradnik będzie pomocny dla nowych graczy. Jeżeli macie więce pytań piszcie tu lub wiślijcie mi wiadomość.


Prawa autorskie zastrzeżone
Advertisement

Mithguar

Rank 3
Mithguar
Dołączył
10 Maj 2010
Posty
507
Skąd
Glasgow United Kingdom
WysłanySro Wrz 29, 2010 6:21 am
-1pkt Luc daje 0,2 szansy na krytyka

Tellaxian

Rank 1
Tellaxian
Dołączył
21 Maj 2010
Posty
180
Skąd
Thorn Poland
WysłanySro Wrz 29, 2010 2:27 pm
Wszystko fajnie, tylko to jest poradnik dla wersji US.
Czy możesz go przerobić by był bardziej strawny dla ludzi grających po raz pierwszy w wersje PL?

Przy okazji uwaga do AeriagamesPL jak w polskiej wersji nazywają się poziomy postaci?
Co innego jest napisane w samej grze, a co innego w rankingu.

W rankingu są już wersje nazw poziomów z nowszej wersji tłumaczenia.
A ono już wkrótce. - Inana

Kubab

Rank 3
Kubab
Dołączył
06 Maj 2010
Posty
528
Skąd
Przemysl Poland
WysłanySro Wrz 29, 2010 5:11 pm
Na ta chwilę nie jestem za bardzo zaznajomiony z nazewnictwem w polskiej wersji Shaiyi. Jak juz będe wiedzial co i jak to poprawie, no chyba że ktoś zechce pomóc.

NWTinamou

Rank 4
NWTinamou
Dołączył
12 Wrz 2010
Posty
1008
Skąd
Lębork Poland
WysłanyWto Lis 09, 2010 3:37 pm

przejście z NM na HM

"b) Normal mode (NM) (...). Wbicie 40 lvl pozwala nam odblokować Hard mode."

Poradnik OK. ale ktoś mi powie jakim cudem można z NM przejść na HM?
Podobny babol jest przy jednej z misji na m1 gdzie babeczka coś mówi podobnego. Wszystko fajnie, ale powiem szczerze - że gdybym sugerował się poradnikiem i zaczął od NM jako gracz który nie miał do tej pory do czynienia z takimi grami, i tym że z NM można przejść na HM, to dostałbym mega wqrwa po dojściu do 40 lvla i brakiem cały czas przytaczanej możliwości.

MiyuChaan

Rank 0
Dołączył
06 Lis 2010
Posty
78
Skąd
Katowice Poland
WysłanySro Lis 10, 2010 2:55 pm
Z NM na HM nie da się przejść na tej samej, jednej postaci. Musisz zrobić nową która będzie na HM, zacząć od zera tą postacią, oczywiście dalej możesz kontynuować grę swoim starym NM.

Mooncia

Rank 1
Mooncia
Dołączył
02 Paź 2010
Posty
183
Skąd
Swiebodzice Poland
WysłanySro Lis 10, 2010 3:55 pm
Ogólnie poradnik bardzo przydatny, jednak, jak większość tutaj, mam pewne zastrzeżenia:
1. Wiem, że język angielski jest dość popularny i większość osób rozumie z niego przynajmniej kilka słów, ale nie każdy może domyślić się "poison linz" to Trujący Linz, Hard Mode to Tryb Trudny albo Priest to Kapłan. Jeśli robisz już poradnik dla wersji polskiej zrób ją po polsku.
2. Niedomówienia. "Zalecą się, aby każdy gracz zaczynał od tego trybu gry" przy opisie NM... Ykhym.. przepraszam, czy to wersja pl? Bo nie widać. Na Us, owszem, granie na NM była na początku najlepszym rozwiązaniem z braku dostępu do HM, ale jeśli taki dotęp istnieje, to po co grać NM? Wiem - nowi gracze muszą poznać grę więc pewnie zrobią błąd w postaci i tak będą ją musieli skasować itd, ale wyobraź sobie złość gracza, który po wbiciu 40lvl na NM dowiaduje się, że musi zrobić nową postać. Demotywujące, nie?
3. Powtórzenia istniejących poradników, np: dotyczących buildów postaci, czy ulepszania broni. Jeśli chcesz o tym wspomnieć - link do forum z poradnikiem. Nie po to ktoś siedział godzinę albo więcej żeby to napisać, żeby ktoś pisal to jeszcze raz, w dodatku w skróconej wersji.
Skróty typu AoL, UoF, które dla początkującego gracza nie mówią nic, gdyż w pl wersji wyglądały by one jak SŚ i UF.
4. Liczne literówki, błędy w nazwach, błędy ortograficzne, rażące błędy w interpunkcji i tworzeniu zdań. Jeśli coś piszesz - przeczytaj, jak raz nie pomoże przeczytaj jeszcze raz.

<br>Są moby i nooby - jedno i drugie należy likwidować :D</br> <br>Wróciłam... <buhahaha> Możecie zacząć się bać ^^</br>

Kubab

Rank 3
Kubab
Dołączył
06 Maj 2010
Posty
528
Skąd
Przemysl Poland
WysłanyCzw Lis 11, 2010 1:23 pm
Mooncia napisał:

1. Wiem, że język angielski jest dość popularny i większość osób rozumie z niego przynajmniej kilka słów, ale nie każdy może domyślić się "poison linz" to Trujący Linz, Hard Mode to Tryb Trudny albo Priest to Kapłan. Jeśli robisz już poradnik dla wersji polskiej zrób ją po polsku.
2. Niedomówienia. "Zalecą się, aby każdy gracz zaczynał od tego trybu gry" przy opisie NM... Ykhym.. przepraszam, czy to wersja pl? Bo nie widać. Na Us, owszem, granie na NM była na początku najlepszym rozwiązaniem z braku dostępu do HM, ale jeśli taki dotęp istnieje, to po co grać NM? Wiem - nowi gracze muszą poznać grę więc pewnie zrobią błąd w postaci i tak będą ją musieli skasować itd, ale wyobraź sobie złość gracza, który po wbiciu 40lvl na NM dowiaduje się, że musi zrobić nową postać. Demotywujące, nie?
3. Powtórzenia istniejących poradników, np: dotyczących buildów postaci, czy ulepszania broni. Jeśli chcesz o tym wspomnieć - link do forum z poradnikiem. Nie po to ktoś siedział godzinę albo więcej żeby to napisać, żeby ktoś pisal to jeszcze raz, w dodatku w skróconej wersji.
Skróty typu AoL, UoF, które dla początkującego gracza nie mówią nic, gdyż w pl wersji wyglądały by one jak SŚ i UF.
4. Liczne literówki, błędy w nazwach, błędy ortograficzne, rażące błędy w interpunkcji i tworzeniu zdań. Jeśli coś piszesz - przeczytaj, jak raz nie pomoże przeczytaj jeszcze raz.  


Gdybyś przeczytała inne odpowiedzi wiedziałabyś, że poradnik ten napisałem dla ShaiyaUS (link http://forums.aeriagames.com/viewtopic.php?t=382176). Umieściłem go tu bo któs mnie o to poprosił. Zapewniam Cię też, że gdy umieszczałem ten poradnik na tym forum większości obecnych poradników jeszcze nie było,a gdy go zrobiłem ShaiyaPL jeszcze nie istniała.. Co do błędów pisałem już wyżej, że poprawie i przerobie poradnik gdy będe miał troche wolnego czasu i gdy zapoznam sie z nazewnictwem polskiej wersji gry.

miki101mmm

Rank 0
miki101mmm
Dołączył
15 Lis 2010
Posty
9
Skąd
Poland
WysłanyCzw Lip 14, 2011 4:28 pm
ale w polskiej wersji można zacząć grę od razu w trybie trudnym i nie trzeba grać w trybie normalnym żeby odblokować tryb trudny.
ja gram w trybie trudnym bo grałem w wersie angielską wiem o co chodzi w tej grze

miki101mmm

Rank 0
miki101mmm
Dołączył
15 Lis 2010
Posty
9
Skąd
Poland
WysłanyPią Lip 22, 2011 8:44 pm
Broń i zbroja występuje w 6 odmianach:
- zwykła - nie można jej ulepszać
- Noble - z 1 miejscem na lapis
- Worship - z 2 miejscami na lapis
- Heroic - z 3 miejscami na lapis
- Dread - z 4 miejscami na lapis
- Legend- z 5 miejscami na lapis, można używać tylko na HM i UM
- Godess - z 6 miejscami na lapis, można używać tylko na UM
możecie mi to wytłumaczyc na polski bo nie wiem co to jest np worship dread godess możecie mi to na pl przetłumaczyć

Pegazus12

Rank 1
Dołączył
25 Kwi 2011
Posty
107
Skąd
Poland
WysłanyPią Lip 22, 2011 8:52 pm
- Worship- Rytualne
- Heroic- Herosy
- Dread - Groźne
- Legend- Legedny
- Godess- Bogini


Prosze Bardzo Smile

miki101mmm

Rank 0
miki101mmm
Dołączył
15 Lis 2010
Posty
9
Skąd
Poland
WysłanySob Lip 23, 2011 9:58 am
dzienki Very Happy
Wyświetl posty z ostatnich:   Sortuj według: