Author Message

Kubab

Rank 2
Kubab
PostedFeb 22, 2010 2:14 pm
Tibor516 wrote:
Czytałem Kubab i nic takiego w punkcie 5 nie widzę co by mnie zadowoliło tyle co tam napisane to wiem Smile dalej nie rozumiecie chodzi mi o porady graczy jak wkładać lapy (bo ktos ma napewno swoje sposoby Smile, czy tez na chybił trafił czy maja jakąś technikę bo tego nie ma w poradniku jest tylko ze możesz stracić broń kasę lub lapis a co zrobić by nie tracić aż tyle tych lapisów ??
Lapisy lvl 3 są tanie i tez się rozsypują natomiast lvl 4 albo 5 to już droższa sprawa i ja na przykład nie chce ryzykować utraty 4000.000 a zwłaszcza ze nie mam aż tyle golda stąd moje pytanie i nie chodzi mi gdzie się montuje, w co ,i u kogo tylko jak aby się udało  

Szczerze, nie ma sposobu zapewniającego 100% skuteczności. Nie raz udalo mi sie umieścić pare lapisów z rzędu, a czasami 10 a nawet wiecej razy się nie uda. Po prostu szczęscie, albo masz, albo nie:) Ja osobiście zawsze czekam aż bless bedzie prawie pelny, tak na 80-90% i wtedy lapisuje.

Można też używać linking hammery lub OP hammery (te drugie bardzo drogie) aby zwiększyc swoje szanse. Ale to oplaca się tylko wtedy gdy laczysz lapisy lvl 5 lub 6, sonic lub flash lapisy.

Jeżeli dalej masz pytania pisz, postaram sie odpowiedziec.
Advertisement

chalski

Rank 2
chalski
PostedFeb 22, 2010 2:31 pm
ja moge ci powiedziec dwa ludowe przesady

pierw zbij jakies crap aby potem potem ten wlasciwy zazwyczaj ludzie tak robiaz flash sonic ele i innymi cennymi lapisami
tlumaczac
trza zaplacic ofiare nakarmic boginie smieciamy aby jak bedzie syta nie miala jeszcze checi na zabranie nam tego pieknego lapisa ^^

tez ludzie wyznaja ze odrazu po maintlance bogini pomaga wbic lapisy tak aby wyrobic norme potem jak juz jakas zrobi to dla zabawy tlucze nasze piekne kamyczki ^^
[ach te kobiety ]

czyli podsumowanie
wbijaj odrazu po maintlance czyli po srodowej nocy i przed wbijaniem lepszych lapisow zbij pare smieci

btw kubab ty bocie

Kubab

Rank 2
Kubab
PostedFeb 22, 2010 6:02 pm
chalski wrote:
ja moge ci powiedziec dwa ludowe przesady  

Skoro juz mowa o przesądach to jest jeden.

Przed polaczeniem lapisa ,musisz wstac od komputera, zatańczyć kujawiaka, potem splunac przez lewe ramie a na koniec zakręcic sie dwa razy na glowie:)

PS Czynnosc nalezy powtarzac przed kazdym lapisem:)

To byl moj sekret na 100% laczenie lapisow, ale sie z wami podziele:)

Tibor516

Rank 0
Tibor516
PostedFeb 23, 2010 3:35 am
o takie odpowiedzi właśnie mi chodzi Smile

jeśli ktoś ma jakieś jeszcze sposoby proszę pisać

Kubab montujesz ok 80 % przed bless czy jak schodzi z bless??
mi lapisy lvl 3 udaje się zamontować przy zejściu błogosławieństwa przy jakimś 20 %

a i czy np lapis lvl 5 można połączyć z bronią lvl 1-20 ?

kikix12

Rank 5
kikix12
PostedFeb 23, 2010 4:42 am   Last edited by kikix12 on Feb 23, 2010 8:21 am. Edited 1 time in total
Tibor516 wrote:
Kubab montujesz ok 80 % przed bless czy jak schodzi z bless??  
Co on powiedział to że czeka aż pasek błogosławieństwa będzie w 80-90% zapełniony, to idzie do kowala próbować dodać lapis. Nie że udaje mu się to w 80-90%.

Losowość w grach komputerowych jest zależna od wewnętrznego zegara. Potencjalnie, jeżeli jesteś w stanie wyczuć odpowiedni moment i masz czas reakcji rzędu milisekundy (jasne...), możesz mieć 100% szansy z każdym lapisem...To jest jedyny sposób na faktyczne, skuteczne "podwyższenie" szans poprzez rzeczy inne niż mechanika samej gry.

Co do odpowiedzi...może znajdziesz to co szukasz w tym co napiszę poniżej.

Lapis:
Statystyki, Lvl1 i 2: Bezużyteczne. Nie ma sensu ich używać. Można je znaleźć w 1-15 i 20-30, odpowiednio.
Statystyki, Lvl3: Mało użyteczne, raczej "tymczasowe". Mają swoje zastosowanie tylko jako ekonomiczne lapisy to ekwipunku w czasie zdobywania doświadczenia na poziomach niższych niż 50+. Dostępne wszędzie w D-Water i jego lochach. Nieekonomiczne jest używanie jakiegokolwiek młotka na nich.
Statystyki, Lvl4: Mało użyteczne, podobnie jak lvl3. Podobnie, nie ma sensu używać młotków. Można je znaleźć w drugich lochach D-Water (jednak szansa jest stosunkowo niska) a także od bossów w oby z lochów w D-Water. Nie ma sensu używać młotków.
Statystyki, Lvl5: Są linią łączącą "kiepske lapisy" a "dobre lapisy". Tak naprawdę w każdym dobrym ekwipunku jest przynajmniej jeden, jako że mają drugi największy bonus spośród lapisów. Nie są zbyt ekonomiczne jednak. Można je znaleźć w Stigma/Aurizen Ruins od specyficznych pseudo-bossów. Są szanse że strażnicy silniejszych relikwii (jak Medius) je upuszczą. Z tego co pamiętam, chodzi o te stwory co się tłoczą wkoło, nie o samych strażników. Dla nich może, lecz nie musi (w zależności od szczęścia) opłacać się użyć ekskluzywnego młotka operatora, zwłaszcza dla lapisów zwiększających siłę.
Statystyki, Lvl6: Są najlepszymi (aktualnie) lapisami zwiększającymi cechy postaci. Są dostępne z Wyspy Zapomnienia (Oblivion Island, lub OI) a także z Freezing Mirage/Haruhion. Z tego co mi wiadomo powinny, lecz nie niszczą ekwipunku w czasie porażki. Tak czy inaczej, użycie ekskluzywnego młotka operatora jest niemal konieczne. Nie ma niemalże sensu używać ich na czymkolwiek innym niż przedmioty w których masz zamiar grać przeciwko innym graczom przez dłuższy czas.
Endurance, Wszystkie poziomy: Bezwartościowe. Jedyne lvl3 Endurance ma swoją użyteczność jako że trzy są potrzebne w zadaniu by zdobyć hełm 51 poziomu (brak otworów na lapisy). Zdobyć je można w tym samym miejscu co lapisy statystyk, jako że należą do tej samej kategorii lapisów "standardowych".
Życie/Mana/Wigor: Podobnie jak lapisy statystyk, tylko poziomu 5 i 6 są wystarczająco użyteczne. Nie ma sensu używać młotków nawet na poziomie 5 (lecz jest dla poziomu szóstego), a niższe poziomy dają zbyt mało nawet dla celów zdobywania doświadczenia. Zdobyć je można w tym samym miejscu co lapisy statystyk, jako że należą do tej samej kategorii lapisów "standardowych".
Żywiołu (Broń i Pancerz): Tak naprawdę najpotężniejsze (i najdroższe) lapisy w Shaiya'i. Najbardziej ekonomicznym sposobem ich dodawania jest użycie zwykłego młotka podwajającego szansę (ich bazowa szansa to 24% przy wysokim błogosławieństwie). Przy gildii z pełnym bonusem kowala to wystarczy by osiągnąć maksymalną szansę. Nie niszczą sprzętu więc nie trzeba używać amuletów szczęścia. Zdobyć je można od Kimuraku i bossa w Caelum Greendieta (populanie zwanym "Podniebnym Miastem" lub "Sky City", jak kto woli). Oba te obszary są mapami PvP, i typowy gracz w życiu nie będzie miał szans ich chociaż zobaczyć na własne oczy.
Osłabiające, lvl6: Niemal bezużyteczne. Jeśli się nie mylę, upuszczają je smoki Cloron i Fantasma jak i można je znaleźć w "Podniebnym Mieście", lecz można je otrzymać za zadania w Pandorashys/Lanhaar (na poziomie 51, 53 i 55, ale szansa jest mała). Tak naprawdę użycie ekskluzywnego młotka operatora jest bodajże konieczne, nie wiem jak amulet.
Osłabiające, lvl7: Używają dwa sloty, jednak mają niezłą szansę sukcesu. Ich umiejętności są niezłe, ale raczej kwestią gustu i przeznaczenia postaci jest to czy warto. Mają szansę wejść jak lapisy cech poziomu 5 bodajże. Nie wiem co do amuletów. Z tego co mi wiadomo są upuszczane przez bossa z Caelum Greendieta, więc typowy gracz nie ma na nie większych szans.
Dźwięku (Sonic) i Błysku (Flash): Poziom 1 Sonic, jest beznadziejny, ale już niedostępny. Poziom pierwszy Flash jest jedynym dostępnym. Oba wymagają ekskluzywnego młotka operatora i (jeśli przedmiot jest cenniejszy niż on) amuletu, i jest dostępny tylko ze Sklepu za prawdziwe pieniądze w czasie niektórych promocji.
Duale: Wszystkie są bardzo wartościowe. Lapisy podnoszące siłę, mądrość (wisdom) i inteligencję są dostępne w Stable Arde (potocznie nazywanym "Dżunglą" lub "Jungle" jak kto woli). Pozostałe są w Deep Desert 1. Używanie młotka na nich mija się z celem. Taniej wyjdzie rozbicie kilku.
Akcesoriów: Użuteczne...ale tylko jeśli już nie masz nic innego do usprawniania. Wymagają ekskluzywnego młotka operatora i amuletu (chyba że jest on droższy niż sam pierścień/obręcz/naszyjnik), a i wtedy mają tylko 20% szans. Można je znaleźć w Deep Desert 2.
Absorpcja: Chyba wymaga ekskluzywnego młotka operatora (lecz nie jestem pewien) i amuletu szczęścia (w zależności od wartości przedmiotu). Jest dobry, w zależności od przeznaczenia postaci. Można go zdobyć na Wyspie Zapomnienia (Oblivion Island).

Może jeszcze jakieś zapomniałem, ale kilka pominąłem umyślnie.

Jak podnieść szansę?! Wysoki poziom może podnieść ją dla niektórych lapisów (bodajże o 2% maksymalnie). Podobnie kowal w gildii może zwiększyć szansę o 1% lub 2%, w zależności od usprawnienia. Dotyczy to wszystkich lapisów, ale nie jest mnożone przez młotki. Wysoki poziom błogosławieństwa może w nieznacznym stopniu podnieść ją dla niektórych lapisów.

chalski

Rank 2
chalski
PostedFeb 23, 2010 7:47 am
a ja dam pare poprawek

wiec tak
5lvl na UoF nie z RC tylko z Aurizen Ruin 3 mapa

narazie na US tylko z Kimu bossa w d2 f3 respi sie co 12h i dropi 2 ele

6 lvl debuff wbijamy masowo po 40 sztuk bo kosztuja grosze mniej niz nawet 4 lvl lapisy

a pozatym smok Haruhiron/FH Fantasma/Cloron
dropia goddess 45-50 to 1
4 slotowe unikalne 50-54 bronie

ze skrzynek ktore sie pojawia po zabiciu smoka mozemy wydropic
Haru/FM
6lvl stat i itemy do 50+ lvl epica i moze te debuffy
Fantasma/Cloron
dread legend itemy do epica 50+

i chyba by bylo na tyle =)

kikix na jakiej shaiya ty grasz ? na koreancu ja nie gram na us od jakiegos czasu ale raczej nie ma jeszcze SC w jungla otworzonego

kikix12

Rank 5
kikix12
PostedFeb 23, 2010 8:11 am
chalski wrote:
5lvl na UoF nie z RC tylko z Aurizen Ruin 3 mapa  
Nigdy nie mogłem zapamiętać nazw lochów w unii, keh.

chalski wrote:
narazie na US tylko z Kimu bossa w d2 f3 respi sie co 12h i dropi 2 ele  
Boss z "Podniebnego Miasta" też ma szansę upuścić lapis żywiołów. Kimuraku nie jest jedynym jego źródłem.

chalski wrote:
a pozatym smok Haruhiron/FH Fantasma/Cloron
dropia goddess 45-50 to 1  
Liczę skrzynie które po nich wypadają jak ich część. Nie wyróżniam co upuszcza sam smok, a co można dostać w skrzyni. Nie ma sensu bo skrzynie pojawiają się zaraz po śmierci smoka i minutę później już nie ma żadnej.

chalski wrote:
6lvl stat  
Keh. Zbyt długo nie miałem do czynienia z rzadszymi lapisami, keh. No cóż. Faktycznie można cechy poziomu szóstego znaleźć również od nich, lecz nie tylko. Wyspa Zapomnienia jest na to zdecydowanie lepszym miejscem. Po pierwsze, jest bardziej dostępna. Po drugie, jest łatwiejsza.

chalski wrote:
Fantasma/Cloron  
Za przeproszeniem, lecz oryginalne pytanie nie było o nic więcej aniżeli lapisy. Nie wiem jaki jest sens wypisywać co innego można znaleźć od tych bossów. Niemniej, to Fantasma/Cloron upuszcza lapisy osłabiające lvl6, nie Freezing Mirage/Haruhion (tak, mówię również o skrzyniach po nich).
Jak przed chwilą sprawdziłem, lvl6 osłabiające można również zdobyć w Podniebnym Mieście.

chalski wrote:
kikix na jakiej shaiya ty grasz ?  
Aktualnie, na żadnej. Grałem tylko na USA, kiedy to robiłem.

Tak czy inaczej, nie pamiętam które "miasto" to Caelum Greendieta a które to Caelum Sancta. Mi chodziło o to które znajduje się w D-Water.

Zaraz dodam braki.

chalski

Rank 2
chalski
PostedFeb 23, 2010 8:59 am
kiki poczekajmy teraz na pytanie od nowego ;d

rafalo007

Rank 0
PostedJun 28, 2011 7:37 am

Bless

Jak szybko zdobyć bleesa wie ktoś proszę o pomoc?????